14.12.11

סקירה - גלקסי נקסוס


סוף השנה הגיע ושוב גוגל מציגה לנו מכשיר חדש מסדרת הנקסוס שלה, המכשירים של הנקסוס אמנם נועדו להיות מכשירים למפתחים אבל בו זמנית גם נועדו לשמש כמכשיר לדוגמא לטכנולוגיות חדשות שגוגל דוחפת לסלולר אם בתוכנה ואם בחומרה.
הנקסוסים מאז הנקסוס 1 הראשון סובלים מאותה בעיית תדמית, הראשון היה לא רק מכשיר לדוגמא הוא גם היה סופרפון עם הנתוני חומרה הכי טובים בשוק ועם חוויית גוגל נקייה. מה שגרם לציפייה די מוגזמת שכל מכשיר נקסוס ישבור את השוק מבחינת נתוני החומרה שלו ויהיה מכשיר הדגל.
גוגל לא רוצה להתחרות בשותפות שלה מצד אחד ומצד שני רוצה לדחוף טכנולוגיות וגם לתת לעובדים שלה עצמה מכשיר מצוין,מה שגרם בנקסוס הקודם לאכזבה לא קטנה בשוק.
הנקסוס אס היה מכשיר מצוין אבל הוא הגיע עם נתוני חומרה כמעט זהים לגלקסי אס 1 שהושק 9 חודשים לפני כן ופספס את הרכבת של מעבדי הליבה הכפולה שהגיעו 3 חודשים לאחר מכן. הרבה אנשים שקיוו שנקסוס חדש ישבור את השוק התאכזבו. גם הטכנולוגיות של מסך קמור ושביב ה-NFC שנועד לרכישות מאובטחות דרך הטלפון לא ממש סחפו את השוק בסערה ועד היום אפשר לספור על יד אחת את המכשירים שיצאו עם השביב הזה ואם תורידו את הנקסוסים יישאר לכם מקום רב אפילו ביד הראשונה :-).
כאשר הכריזו על הגלקסי נקסוס במסיבת עיתונאים בהונג קונג כתבתי פוסט מאוד מאוכזב על ההשקה( לינק לכתבה הקודמת בסדרה)
למרות שסייגתי את הביקורת בכך שעדיין לא השתמשתי בו, היו דברים בולטים שגוגל לא כללה בפנים שמאד תסכלו אותי.
אחרי כמה ימים של שימוש אינטנסיבי במכשיר אני הולך להציג לכם את ההתרשמות שלי ממנו וגם הערה קטנה בסוף כיצד הפוסט ההוא שלי עומד במבחן הזמן ומול שימוש אמיתי במכשיר.
האם שוב גוגל הציגה מכשיר עם חולשות מובנות? האם הנקסוס החדש הוא הטלפון הכי טוב בשוק? על כך בסקירה שלפניכם.


החומרה:

הגלקסי נקסוס מגיע כאשר חלק מנתוני החומרה שלו מאד מרשימים וחלק סבירים עד סתמיים.
הדבר הראשון שרואים מייד כאשר פותחים את הקופסה זה שהעיצוב שלו פשוט נהדר.
מאז הנקסוס 1 והדיזייר זד אני לא זוכר מכשיר כל כך מרשים ויזואלית. החשש הראשון שלי היה האם המכשיר גדול מדי, עם מסך של 4.65 אינץ'.
כאן יש חדשות טובות, המכשיר פחות או יותר זהה במימדים שלו לגלקסי אס 2 ולסנסיישן כאשר הוא מעט ארוך יותר מהם אבל לא בצורה משמעותית. הכפתורים שבד"כ נפרדים מהמסך הפכו בעצם לכפתורים תוכנתיים ובכך פינו מקום לקצת יותר שטח מסך. הרזולוציה של המסך ( 800*1280) פשוט מרשימה, המסך של הגלקסי נקסוס הוא הראשון באנדרואיד שיש לו את הדחיסות פיקסלים של האייפון 4 (כמה פיקסלים בודדים פחות) אבל ברזולוציה גבוהה בהרבה. מה שנותן חוויית גלישה ושימוש ברמה הכי גבוהה שנתקלתי בה בטלפון ( דומה לגלקסי נוט אבל הוא יותר טאבלט מטלפון), הגובה של המכשיר קצת מקשה לפעמים להגיע לקצה ובאופן ברור הדגים לי שזה הקו העליון של הגודל של טלפון, יותר מזה פשוט לא נוח אלא אם אתה כדורסלן ב-NBA .
איכות השיחה שלו היא הטובה ביותר שנתקלתי בה בטלפון עד היום, המיקרופון לביטול רעשים עושה עבודה מעולה ושני הצדדים שומעים באופן חד וברור גם בחדר רועש. הגלקסי נקסוס גם מחזיר לנו את אור הלד שהיה לנקסוס 1. ניתן לראות אור קטן ומהבהב למטה כאשר יש אימייל חדש ובעזרת תוכנות ניתן לשייך צבעים שונים להתראות שונות, בעיני דבר מאד שימושי ויעיל.
המכשיר דק בצורה מרשימה, הוא אמנם שוקל 135 גרם אבל לא תרגישו את זה בגלל חלוקה מעולה של משקל, הפלסטיקיות המפורסמת של סמסונג מציקה קצת גם כאן, המכסה האחורי שלו דק ומרגיש שביר וצריך הרכבה עדינה. הוא מהיר יותר מכל מכשיר שראיתי וזה כמובן תודות למערכת ההפעלה שלו שמאפשרת שימוש בליבה הכפולה. אין לו את המעבד הטוב ביותר ולא את המעבד הגרפי הטוב ביותר אבל כרגע בזכות היותו הראשון עם אנדרואיד 4.0 הוא עדיין הכי מהיר מכולם. אפשר אפילו להגיד די בביטחון שזהו כרגע הטלפון המהיר בעולם. רכיב הג'י פי אס שבמכשירים של סמסונג תמיד מצריך בדיקה מתפקד כראוי וננעל מהר יחסית, למרות שישנם אנשים שמעדיפים עדיין להתקין את Fast fix .
כמו שראינו בהשקה לא הכל ורוד בגלקסי נקסוס:
את הבעיות של המכשיר אפשר להתחיל מדברים שמובנים בו כמו המחסור בחריץ הרחבה, לא 16 גיגה, לפחות לי ממש לא מספיקים, במיוחד שאנחנו מקבלים למעשה רק 13 גיגה.
העובדה שהסוללה מכילה גם את האנטנה לשביב NFC אומר שסוללות חליפיות או שיורידו מהפונקציונליות של המכשיר או אולי אפילו ייצרו בעיות לא צפויות. זמן הסוללה ממוצע במקרה הטוב, המסך הנהדר צורך המון כח וגם ביום שקט בסוף שבוע בשימוש מועט מאד הסוללה מתרוקנת בסוף יום. ביום עמוס עם הרבה שיחות או שתרצו לשחק קצת או לצלם וידאו כנראה שתצטרכו מטען עם שקע סמוך כדי להגיע לסוף יום עם טלפון עובד. העניין שהמסך הוא Pentile display בדומה לגלקסי הראשון ולא השני דווקא הפתיע לטובה וזה לא מורגש אצלי גם לא בצבעים בהירים ועם טקסט קטן. (פספוס ראשון מול התחזית).
לעומת הדברים שידענו התגלו גם בעיות בשימוש, האור ב- Auto brightness מאד חלש, ניתן אם המכשיר פרוץ לשנות את הערכים אבל זה רק למשתמשים מתקדמים ופשוט לא לעניין. הספיקר של המכשיר בינוני ומטה ורחוק שנות אור מטלפונים כמו הגלקסי אס 2 או הסוני אקספריה ארק, שיחות בספיקר או שמיעת מוזיקה הן חווייה ממש מאכזבת. גם לבעיית הווליום יש תוכנות שמשפרות,אבל כל מה שהן עושות זה לגרום למכשיר לעבוד בווליום מקסימלי כל הזמן ואיכות הסאונד יורדת בהתאם. נקווה שאת הבעיות הלא מובנות אולי ניתן יהיה לתקן עם שדרוגים עתידיים, התיקון הראשון של המכשיר מגוגל היה אמור לסדר את הספיקר אבל לא הרגשתי שיפור מהותי.
שורה תחתונה בחומרה:

הטוב:
 • מסך מדהים
 • איכות שיחה מעולה
 • מאד מהיר
הרע:
 • ספיקר חלש.
 • זמני סוללה בינוניים ומטה
 • תאורה אוטומטית עם ערכים נמוכים.
 • מחסור בחריץ הרחבה.התוכנה:

הגלקסי נקסוס מגיע עם אנדרואיד נקי מה שבד"כ אומר שאין הרבה מה לדבר בתוכנה, אבל מכיוון שהגלקסי נקסוס מגיע עם אנדרואיד חדש בגרסת  4.0 ישנם הרבה מאד שינויים בצורת העבודה של אנדרואיד ובממשק. לא אסקור את כולם כי זה לבדו מצדיק כתבה מלאה אבל אגע באלו שנראים לי החשובים ביותר לחוויית השימוש.
הדבר הראשון שמרגישים בו מהרגע שהמסך מופיע  זה מסך הנעילה החדש, כמו בטלפונים של HTC יש גישה מהירה למצלמה, אתה יכול לבחור בין שחרור מנעילה למסך הבית לבין גישה ישירה למצלמה ושליטה במוזיקה המתנגנת. בניגוד לאפל עדיין תצטרכו להקיש את הקוד כדי לצלם.
אחרי השחרור מנעילה הדבר הראשון שנשים לב אליו הוא שישנם כפתורי תוכנה שמחליפים את הכפתורים הקאפסטיביים או הפיזים שהיו באנדרואידים קודמים. לוקח זמן להתרגל לכך שאת מקום כפתור התפריט מחליף כפתור גישה ליישומים האחרונים שהיו בשימוש, כל מתכנת בעצם צריך לתכנת כפתור תפריט לתוך היישום שלו אם הוא רוצה שיהיה כזה.
הניסיון להפוך את החווייה לזורמת יותר עובד חלקית, אני מניח שזה משהו שנתרגל אליו לאט לאט. כנראה שבגוגל לא אהבו שהדבר הראשון שכולם עשו בטלפונים קודמים היה להעיף את הווידג'ט של החיפוש ממסך הבית אז עכשיו שורת החיפוש מקובעת במסך הבית ומבזבזת שטח מסך, ניתן לבטל את זה רק על ידי ביטול היישום של החיפוש בכלל או על ידי פריצה ושינויים פנימיים.
כאשר מקישים על הכפתור האמצעי של יישומים אנו מגלים שיחד עם היישומים יש כרטסת של ווידג'טים ואייקון לגישה מהירה למרקט. זה אחד מהשינויים הטובים ונותן תחושה של גישה יותר אינטואיטיבית.
תפריט ההגדרות גם עבר שיפוץ שלם, הדברים שאנחנו מחפשים נמצאים במקומות הרבה יותר טבעיים. דברים כמו הסוללה קיבלו תפריט משלהם וגם דברים אחרים. בתפריט הפיתוח ניתן להחליט שיישומים ייסגרו מהרגע שאתה יוצא מהם ולא מתי שלמערכת יהיה נוח.
היישום של שליטה ברוחב הפס שבניתי עליו הרבה לא נוח ולא אינטואיטיבי. ניתן להגדיר גודל מקסימלי לחבילת הגלישה שלך אבל הניסיון להגביל יישומים ספציפיים במיוחד אלו של גוגל לא נוחה עד לא אפשרית בחלקם.
ניתן גם תחת  תפריט "אחסון" לראות אילו קטגוריות תופסות נפח במכשיר. הווידג'טים של ג'ימייל ואימייל שהיו בהאניקומב עשו עלייה ל-4.0 והם ניתנים לשימוש ושינוי הגודל בצורה נוחה.


הדבר החשוב ביותר עבורנו הוא שב-4.0 יש תמיכה מלאה בעברית, יישור לימין עובד חלק בכל היישומים שניסיתי אותו. ישנן כרגע בשוק שתי גרסאות קושחה של המכשיר xx ו- xw ה-xx הוא של גוגל מקורי ונמצא בגרסה האירופית הסטנדרטית. ישנה גם גרסת xw שהופצה מסמסונג, השוני הוא מזערי למרבית העולם, אבל לנו הוא מהותי. גרסת ה- xw מאפשרת שינוי שפת מערכת לעברית ותפריטים בעברית. שימו לב אם זה חשוב לכם, תדרשו מהחנות מכשיר עם xw. ההערכה הרווחת היא שהגרסאות האלו ישולבו לאחת בעתיד, לא ברור אם זה חדשות טובות או רעות לחובבי התפריטים העבריים.
השינוי בתפריטים הכי מורגש ביישומים ישנים שלהם אין כפתור של תפריט ולא תמיד ברור כיצד להשתמש בהם, בנוסף נתקלתי בלא מעט בעיות תאימות של יישומים ל- 4.0 חלק מהמשחקים שמבוססים על השירות של  openfeint גרמו לי לתקיעות של המכשיר ואתחולים וגם הסרה שלהם וכיבוי והדלקה לא עזרו ורק איפוס של המכשיר גרם לו לחזור למוטב ( אאוץ') .
בסה"כ 4.0 היא שדרוג מאד מרשים שכדאי ולו רק לעברית ותמיכה בליבה כפולה ומרובעת, מה שמאפשר המנעות מהתחממות וניצול יעיל של הכח של המכשיר.

שורה תחתונה לתוכנה:

הטוב:
 • תמיכה ביישור לימין ועברית ללא רום של מפעילות סלולריות או פריצה.
 • ניצול של ליבה כפולה שנותן מהירות שימוש גבוהה.
 • ווידג'טים שניתן לשנות להם את הגודל במסך הבית על פי בחירה.
 • גישה למצלמה ממסך הנעילה (כל עוד שאין לכם קוד).
 • ממשק משתמש אינטואיטיבי וזורם.
הרע:
 • תפריטים עבריים לא יהיו ברורים מאליהם וזה יהיה תלוי בגרסת קושחה וביצרן.
 • כפתור התפריט חסר.
 • אין אפשרות לצלם בלי להקיש את הקוד שחרור.
 • עדיין יצרנים כמו HTC נותנים חוויית ממשק טובה יותר ואם אתם רגילים לסנס אל תמהרו להחליף.
מצלמה 1

מצלמה 2

מצלמה 3

מצלמה 4

מצלמה 5

מצלמה 6
המצלמה:


 המצלמה בגלקסי נקסוס היא נושא מאד שנוי במחלוקת, גוגל רצתה כנראה יותר מכל דבר אחר להגיע למהירות הצילום של האייפון 4S או יותר מזה, אם בגלל זה או לא הם בחרו בסנסור של 5 מגה פיקסל שמתאים לרצון שלהם להגיע למה שהם קוראים Zero shutter lag כלומר אפס זמן בין הלחיצה לצילום. לסמסונג יש סנסורים טובים יותר בגלקסי אס 2 ובגלקסי נוט שנותנים לא רק יותר פיקסלים אלא גם תפקוד טוב יותר באור חלש. המצלמה בגלקסי אס 2 ובסוני אקספריה ארק טובות בהרבה גם אם הצילום שלהן לוקח עוד כמה עשיריות שנייה. אם הסנסור שנבחר היה לצרכי מהירות או לצרכי חיסכון הוא נותן תמונות טובות יחסית בתאורה אידאלית של אור יום ותמונות מגורענות ולוקות בחסר בתאורה של בית הנה כמה דוגמאות:


צילום בתאורת חדר

צילום בתאורה טובה בחוץ

צילום בתנאים לא מיטביים כלפי חוץ


כפי שניתן לראות התמונה שצולמה בתוך הבית יצאה עם הרבה גרעיניות, וזאת עוד הטובה שבהן, הצילום בחוץ בתאורה טובה יצא חד וברור והחשיפה האוטומטית עשתה עבודה טובה. התמונה שצולמה מהבית כלפי חוץ לא עשתה עבודה טובה במיקוד אוטומטי והשמיים יצאו מטושטשים ו- Blown out .  צילום הוידאו של הגלקסי נקסוס הוא טוב כל עוד שהתאורה טובה, לא הייתי מצלם איתו בפאב חשוך.

התוכנה של המצלמה באנדרואיד עברה שיפוץ מאסיבי, כפי שניתן לראות בתמונות למעלה, יש כרגע בחירה בין צילום רגיל לצילום וידאו או צילום פאנורמי. ישנה שליטה בחשיפה, ב- white balance וכמה בחירות אוטומטיות של צילום לאור יום, אור בית וכו'. הצילום עובד במהירות עצומה כמו שגוגל קיוו, לפעמים הסנסור היה אפילו מהיר מידי ויצאו לי תמונות מטושטשות בגלל תנועה קלה שבקלות ביד המצלמת. השליטה באפשרויות מאפשרת בהחלט לשפר את הצילום למי שמבין אבל אתה פשוט יוצא בתחושה שהמהירות באה על חשבון איכות הסנסור.

הייתי מעדיף בהרבה סנסור טוב יותר ויותר מגה פיקסלים כך שאם ארצה לחתוך את הרכב שעבר ליד או את הסקרן שנדחף לתמונה בעריכה מבלי לאבד גודל מסך מלא עבור התמונה בטלוויזיה.
צילום הפנורמה עובד אבל ישנן אפליקציות במרקט הרבה יותר טובות לצילום פנורמי.
הנה דוגמא לא מוצלחת מהגלקסי נקסוס:


למרבית התמונות שאנו מצלמים רק עבור רשתות חברתיות ותפיסת הרגע המצלמה תהיה מספקת. למי שחשוב לו מצלמה סלולרית איכותית לא ימצא כאן את איכות הצילום של הגלקסי אס 2 או האייפון 4S  ובטח לא תחליף ל- point and shoot . עם הגלקסי אס 2  הרגשתי שאין לי צורך יותר במצלמת פוקט בכלל, כאן המצב לא כזה.

שורה תחתונה למצלמה:
הטוב:

 • צילום מאד מהיר
 • תוכנת צילום משודרגת משמעותית לעומת נקסוסים קודמים.
 • צילום חד ויפה בתאורת יום בחוץ.
הרע:
 • סנסור מאכזב באיכות הכללית
 • צילום חלש בתאורה לא טובה
 • פחות פיקסלים ואיכות מהמתחרים הבכירים בשוק גם באנדרואיד וגם באייפון.
 • צילום פנורמי גימיקי והרבה פחות טוב מיישומים במרקט.

ביצועים:

הגלקסי נקסוס מגיע עם מעבד טוב של TI במהירות של 1.2 ועם ליבה כפולה, אבל קשה להשתחרר מהתחושה שעיקר המהירות המדהימה של המכשיר באה לו מאנדרואיד 4.0 ולא מהחומרה. התחושה הלא מוכחת שלי שמכשירים כמו הגלקסי נוט והרייזר ישחטו את הגלקסי נקסוס בכל מבחן שהוא מהרגע שהם יקבלו אנדרואיד 4.0. כרגע אין מה לעשות ולבחון בתנאים מקדימים לא שווים, בתנאים הנוכחיים בכל קטגוריה שהיא הגלקסי נקסוס חורך את המבחנים בתוצאות מאד מרשימות. קוואדרנט עדיין לא יודעת לבחון 4.0 לכן התוצאות שלה לא מתאימות לכאן.גלקסי נקסוס ולידו גלקסי אס 2

התחרות:
התוצאות שלו במבחן מהירות גלישה כרגע שנות אור מהאנדרואיד הבא אחריו, גם האייפון 4S שיש לו כבר תמיכה בריבוי ליבות מגיע אולי ל- 2200 במבחן של Sunspider והגלקסי נקסוס מגיע לפחות מ-2000 זה בפירוש אומר שכרגע זה הטלפון שהגלישה באינטרנט בו היא המהירה ביותר שיש.
שוב, קשה לדעת כמה מזה זה החומרה וכמה מזה זה הדפדפן החדש ומערכת ההפעלה המתקדמת, האמת שאני מאמין שזו מערכת ההפעלה יותר מכל דבר אחר.

התחרות מול מכשירים אחרים כרגע היא מאד בעייתית להשוואה, אם אתם מחפשים מהירות אז כרגע זהו המכשיר הכי מהיר בעולם, אם אתם חובבים של ממשק הסנס של HTC לא תמצאו כאן ממשק טוב יותר לטעמי האישי. אם אתם תוהים מה יקרה כאשר הרייזר יקבל ICS ומה יקרה כאשר יגיעו טלפונים חדשים מבוססי ICS היישר מהמפעל, לדעתי הם יעברו אותו בקלות, כבר היום המעבד הגרפי בגלקסי נוט והגלקסי אס 2 טוב יותר והרייזר מוציא תוצאות מדהימות במבחני גלישה עוד לפני המעבר ל- 4.0. אני חושב שמי שאוהב ממשק נקי של גוגל יקבל כאן חוויה מעולה, מי שחריץ הרחבה ומצלמה איכותית חשובים לו יבחר טלפונים אחרים לפני הגלקסי נקסוס.

לסיכום:

האמת שהייתי שמח לגלות שבפוסט המקורי שלי אחרי ההשקה טעיתי לגמרי, לצערי לא ממש טעיתי חוץ מאיכות המסך.
הגלקסי נקסוס הוא מכשיר מאד מרשים והטלפון הכי מהיר בעולם כרגע. ללא ספק הוא טלפון מעולה שרובנו יהנו מאד מכל רגע של שימוש בו, מצד שני יש לו הרבה חולשות מובנות. המצלמה לא מרשימה, חריץ הרחבה שמאד חסר, סוללה שתהיה בעיה להחליף וספיקר מאד מאכזב. דברים כמו תאורה אוטומטית ואחרים עוד יתוקנו בעדכונים של גוגל אבל אחרים פשוט תוכננו ככה.
אם חשבנו אחרי שראינו את האסוס טרנספורמר שעניין העברית מאחורינו אז כנראה שעדיין נהיה תלויים ביצרנים לפחות לגבי ממשק עברי מלא.
כל מי שקונה את הטלפון בחנויות פרטיות יצטרך עדיין לוודא את התמיכה בעברית לפני שהוא נותן את כרטיס האשראי שלו. ניתן בפריצה לתקן הכל אבל קיווינו שלא נצטרך יותר לפרוץ כדי לקבל עברית מלאה. אישית אני לא חובב של ממשק עברי מלא ומה שמגיע בגלקסי נקסוס של גוגל מספק לגמרי מבחינתי אבל אני יודע שהרבה קיוו לממשק עברי מלא מובנה באנדרואיד 4.0.
בסופו של דבר קשה לי להמליץ באופן גורף על המכשיר, אם אתה פריק של גדג'טים ואתה חייב את המערכת הפעלה הבאה כמה שיותר מהר זה הטלפון בשבילך, הוא באמת טלפון מעולה, אם החולשות של המצלמה וכו' הן משמעותיות מאד מבחינתך תמתין קצת לגל החדש של מכשירים ב-2012 שיגיעו עם אנדרואיד 4.0 אבל עם חריץ הרחבה ועם מצלמה וספיקר טובים יותר.

שורה תחתונה לגלקסי נקסוס:

הטוב:
 • מהירות מדהימה
 • מסך פנומנלי
 • מערכת הפעלה מתקדמת וניצול מלא של ליבות כפולות.
 • יישור לימין מובנה ופונטים עבריים.
 • ממשק משתמש חדש, אינטואיטיבי  ויפה.
הרע:
 • מצלמה בינונית ומטה
 • ספיקר חלש
 • אין תמיכה בכרטיסי זיכרון חיצוניים.
 • תפריטים עבריים לא מובנים מאליהם.
 • לא ניתן לצלם בלי לשחרר את המכשיר מנעילה.
 • סוללה בינונית ומטה.

36 תגובות:

 1. כרגיל סקירה מעולה חסרת התחנפות
  תענוג לקרוא

  השבמחק
 2. סקירה מעניינת וממצה , אין לי עדיין שאלות, אז... תודה על הסקירה בינתיים :)

  השבמחק
 3. מאכזב נורא העניין עם המצלמה, deal breaker לפחות בשבילי.
  בעסה...

  השבמחק
 4. קודם כל תודה רבה על הסקירה, למרות שאין הרבה חדש תמיד טוב לשמוע ממקור ראשון.
  ההערות שלי
  - חידשת לי בנושא הסוללה (ציפיתי ליותר ..)
  - חידשת לי בנושא המצלמה (גם כאן ציפיתי ליותר)
  - העדר כרטיס הזיכרון, בעייתי מאד (היה ידוע אבל מבחינתי זה must)

  לא התייחסת לנושא המחיר - במחיר של הגלקסי נקסוס (בישראל) אפשר כמעט לקנות שני מכשירי גלקסי 2 ...

  תוסיף לכך שמדובר במכשיר חדש וזה אומר:
  1. מחלות ידלות ובאגים (כבר היה אחד גדול)
  2. אין הרבה אביזרים בשוק
  3. תפוצה נמוכה ולכן חלקי חילוף יקרים (אני מהמר שתיקון מסך שבור עולה כפול מגלקסי 2)
  4. חוץ מ ICS אין לו יתרונות על הגלקסי 2 (והגלקסייקבל ICS) .
  רזולוציה במסכים כאלו קטנים זה זניח מבחינתי)
  5. אין לו גורילה גלאס ... לא יודע מה יש לו, אבל הבנתי שהמסך די עמיד.

  ולכן, עדיין (וזה מדהים כי מדובר במכשיר ישן) לדעתי הגלקסי 2 הוא הקניה הטובה ביותר (ואני ממש לא בעל עניין)

  השבמחק
 5. אתה כנראה לא קורא קבוע שלי אחרת היית יודע שזאת הכתבה השלישית שלי כבר על הנושא ולכן כבר מזמן כיסיתי את כל הנקודות שלך ונתתי גם לינק בסקירה הזאת לכתבה הקודמת: http://www.gadgetisrael.com/2011/10/blog-post_29.html

  כל הנקודות שלך כוסו בכתבה הקודמת ואין טעם למחזר...

  השבמחק
  תשובות
  1. סקירה מקצועית ומקיפה יפה מאוד

   מחק
 6. שמע אני מסתכל על התמונות שצילמת ויצא מדהים, אני חושב שאנשים לוקחים את עיניין המצלמה קצת רחוק מידי, אם אתה צלם, או אחד מבין ורוצה תמונות חלקות אתה לא תבחר לצלם במכשיר סלולרי! עד עכשיו היו לי כל סדרת הנקסוסים וכרגע יש לי את הגלאקסי נקסוס ומדובר במכשיר עם איכות מצלמה הכי טוב שהשתמשתי בה עד היום.

  השבמחק
 7. הכל יחסי, התמונה בחניון הייתה מעולה בגלל שהתאורה הייתה מושלמת, האחרות ממש לא טובות.
  הכל תלוי למה אתה משווה, אם אתה משווה לנקסוס אס אז ברור שתהיה מרוצה.
  אם תשווה לגלקסי אס 2 או לאייפון 4S אז תרגיש ירידה משמעותית ברמה.
  הכל עניין של היכן נקודת המוצא שלך.

  השבמחק
 8. כרגיל, מקיף ומקצועי

  השבמחק
 9. חברה שלי בלונדון ומתלבט אם לומר לה להביא לי את המכשיר... ההתלבטוית העיקריות הן לגבי העברית, האם למכשיר שנקנה בCLOVE תהיה אפשרות לבחור בין XX או XW , ומה לגבי תיקונים ועידכונים? אם המכשיר לא נקנה מחנות בארץ כיצד מקבלים עידכונים??
  אודה לך אם תחכים אותי פשוט לא ממש מבין בזה ורוצה להיות בטוח שכן יש לי אפשרות לGS2 בדיל ממש שווה דרך העבודה.
  ערן

  השבמחק
 10. העדכונים של הגלקסי נקסוס מגיעים מגוגל ישירות למכשיר.
  אין בקלוב אפשרות לבחירה בין xw לבין xx אבל אין שום בעיה אח"כ להחליף אם רוצים.
  ובכל מקרה גוגל תאחד אותם בעדכון הבא.

  השבמחק
 11. איך בדיוק מחליפים?

  השבמחק
 12. גוגל מפרסמת באתר של הקוד שלה את הקבצים ויש תוכנה שצריך להתקין וכמה פקודות להקיש.
  תמצא בפורומים מדריכים מפורטים.

  השבמחק
 13. תודה על התשובות המהירות... ואולי....אתה יודע מתי אמור להיות מושק בסלולריות??

  השבמחק
 14. אין שיחות דור 3 רגילות, מאכזב מאוד :(

  השבמחק
 15. היי רן,
  כרגיל סקירה מקיפה וכיפית לקרוא,
  אתה בתור אחד שהיה לו גם את galaxy s2 , ואת הsensation , האם נראה לך שהפרש המחיר בין הנקסוס לבין הגלקסי מוצדק?
  האם הוא עדיף באופן כללי כמכשיר לקניה על גבי הgalaxy s2 , ואני מניח שאת רוב השירים שלי אני יעלה לענן ולגבי האפליקציות האם הן תופסות הרבה מקום ?
  אשמח אם תתייחס לשאלות שרשמתי.

  השבמחק
 16. ההפרש יילך ויקטן ולכן למדוד הפרש כאשר מכשיר רק יוצא זה לא לעניין.
  עוד חודש הפער ביניהם יהיה 500 ש״ח.
  יש גם לו וגם לגלקסי אס 2 יתרונות שאין לשני. תלוי אם חובה לך המצלמה והאחסון וכו׳
  אני מאד נהנה מהשימוש בו והרזולוציה בפירוש נותנת המון.
  בהפרש קטן מאד הייתי מעדיף את הנקסוס.
  אם אתה לא ממהר אז הגלקסי אס 3 עוד 4 חודשים יכיל הכל.

  רן

  השבמחק
 17. האחסון לא כל כך חובה , מקסימום אני יעלה חלק מהדברים לענן וכשאני יגיע לבית אני יעביר למחשב ,
  לגבי המוזיקה אני יעלה את השירים לשירות מוזיקה של גוגל.
  לגבי המצלמה תראה היא לא כל כך קריטית אצלי , אני מחפש לצלם פה ושם כמה תמונות גם במקומות חשוכים או עם תאורה חלשה.
  ובאיזה הפרש אתה מעדיף את הנקסוס?

  השבמחק
 18. אין לי מספר לתת לך.
  אם הייתי חייב לקנות טלפון חדש הייתי קונה אותו ולא את הגלקסי אס 2.
  בעיקר בגלל העדכונים של גוגל והרזולוציה.

  השבמחק
 19. אוקיי תודה רבה, וכנראה שכחתי לציין שאני לא מעוניין במספר אלא באיזו מעין פסקה.
  כמו תמיד אובייקטיבי ומאוד כיף לקרוא את הביקורות שלך ואת הבלוג שלך בכללי :)

  השבמחק
 20. אתה יכול לקרוא את ההתלבטויות שהיו לי כאן
  http://www.gadgetisrael.com/2011/10/blog-post_29.html

  חוץ מהמסך שהתברר כנהדר השיקולים נשארו אותו דבר.

  השבמחק
 21. אני מתלבט בין הגלקסי נקסוס לבין ה-htc sensation xl מה אתה ממליץ?

  השבמחק
 22. הסנסיישן XL הוא טלפון די גרוע אז בעיני אין בכלל התלבטות.
  1. הוא מגיע עם מעבד עם ליבה אחת ולא 2
  2. המסך בחדות ממש נמוכה כמעט חצי מהנקסוס.
  3. הוא כבד יותר מהנקסוס בכמעט 30 גרם.
  4. למרות שהמסך כמעט זהה בגודל הסוללה של ה-XL קטנה יותר. ובגלל שהמעבד מיושן ניצול האנרגיה פחות יעיל.
  5. ה-XL מגיע עם אנדרואיד 2.3 והנקסוס עם אנדרואיד 4

  השבמחק
 23. סקירה מצויינת. תודה!

  אם אני מעדיף את התפריטים באנגלית, איך אני בכל זאת כותב בעברית?
  ניסיתי הכל כבר על מקש הרווח, וכלום :)

  השבמחק
 24. מצאתי. תודה :)

  השבמחק
 25. היי רן,

  תודה על הסקירה אך קראתי אותה מאוחר מידי. קניתי את גוגל XX וכרגע אין לי עברית על המכשיר
  האם אתה יודע כצד ניתן יהיה בעתיד למזג את XX יחד עם XW?
  איך אני פונה לעדכון ומכיל אותו למכשיר שלי?

  תודה

  חגי

  השבמחק
 26. מה זה xx או xy?

  השבמחק
  תשובות
  1. כמו שכתוב במאמר: "ישנן כרגע בשוק שתי גרסאות קושחה של המכשיר xx ו- xw ה-xx הוא של גוגל מקורי ונמצא בגרסה האירופית הסטנדרטית. ישנה גם גרסת xw שהופצה מסמסונג, השוני הוא מזערי למרבית העולם, אבל לנו הוא מהותי. גרסת ה- xw מאפשרת שינוי שפת מערכת לעברית ותפריטים בעברית. שימו לב אם זה חשוב לכם, תדרשו מהחנות מכשיר עם xw."
   האותיות מופיעות ב- About phone בהגדרות המכשיר

   מחק
 27. קניתי את הנקסוס לפני שבוע (רק עכשיו קראתי את הסקירה אז אל תדאג) ואני רוצה להזהיר - אל תקנו את הטלפון. בחנות המוכר מלמל משהו על זה שזה טלפון של גוגל ואז אמרתי רגע זה לא טלפון של סמסונג? - כן, גם של סמסונג. לא הבנתי אז למה הוא התכוון אבל עכשיו אני פשוט מבינה שזה טלפון של גוגל, שנעשה לפי הספציפיקציות של גוגל ע"י סמסונג. אם הייתי יודעת את זה לא הייתי קונה אותו, כי אני אוהבת אנדרואיד אבל לא פריקית של גוגל. מדובר בטלפון מכוער, הממשק שלו באמת מכוער תכנסו להגדרות, תכנסו לנוטיפיקיישנס. הממשק רע ולא ידידותי. ושלא יזיינו לכם את השכל על המסך שלו המסך שלו בסדר לחלוטין והמסך של הגלקסי אס לא נופל ממנו, שאף אחד לא ינפיץ שהוא רואה סרטים בסלולרי.. אין צורך במסך כזה "מדהים" (שהוא בעצם בינוני). הטלפון מצלצל מאד חלש. זה נראה שולי אבל אני בנאדם נורמלי שלא רצה לסגוד לגוגל באתי לקנות ט-ל-פ-ו-ן ומינימום לשמוע אותו מצלצל או שמקבלים סמס או מייל. הווידיגיטס שלו די חרא. מדובר בטלפון בינוני לגמריי ויקר וממנה שהבנתי גם הסוללה מתרוקנת מהר (אישית אני מעדיפה כמה שפחות לגעת בו שלא צורך כי בא לי לבכות כשאני רואה אותו על כמה שהוא יקר ולא שווה את הכסף). ואחד החסרונות הכי גדולים שהוא ע-נ-ק בגודלו.

  השבמחק
  תשובות
  1. אני מצטער שאת חווה כזאת חוויית שימוש מאכזבת.
   כמו שכתבתי בסקירה, אכן יש לו הרבה חולשות, מהספיקר החלש ועד מצלמה לא מספקת, הסוללה גם לא פאר היצירה (גם כוסה בסקירה).
   הדבר היחיד שאני לא מקבל מהביקורת שלך זה התלונות על הממשק.
   איך קנית טלפון בלי להסתכל עליו? סגנון ועיצוב זה עניין של טעם אישי ולכן אני לא מתווכח אם הממשק יפה או נוח אבל אני בטוח שלפני שמוציאים מלא כסף על משהו מסתכלים עליו בחנות או חורשים סרטונים שלו ביוטיוב לוודא שזה מה שאת באמת רוצה.
   אז אם בחרת לקנות על עיוור למה את מאשימה את גוגל?
   הנקסוס עדיין טלפון די מודרני, אני בטוח שתוכלי למכור אותו ב-1800-2100 ש"ח ולהשלים לטלפון שיותר מתאים לטעם שלך.

   מחק
  2. גם אני בהתחלה חשבתי שהממשק שלו מכוער, עד שהבנתי שזה בעצם "anti design" בכוונה, כאילו בהפוכה, מעין ממשק מינימאלי כמו כל הממשקים של גוגל שנועדו בהתחלה לשפר ביצועים באתר שלהם ולאט לאט תפסו כממשקים (או אנטי ממשקים) שמזוהים עם גוגל, ואפילו למדתי לאט לאט לאהוב את הקטע, שהוא בעצם ההיפך מהממשק הנוצץ והמעוצב של אייפון .
   לגבי הרכישה של בבושקה, את טוענת שהטלפון מכוער, את זה יכולת לראות עוד לפני הקנייה. גם את הממשק יכולת לראות ביוטיוב.
   אבל כמו שרן כבר ציין, יש למכשיר עדיין שוק, מכרי אותו וקני אחד אחר, לא ביג דיל.

   מחק
 28. קניתי את הגלקסי נקסוס בניו יורק ואין לי בו עברית מה אני יכול לעשות???

  השבמחק
  תשובות
  1. מוזר, אמורה להיות בו עברית בקלות, בשלי העברית מלאה.
   תתקין מהמרקט more local 2 ותגדיר שפה דרכו.
   מקלדת תתקין לפי ההוראות כאן: http://www.gadgetisrael.com/2010/12/blog-post_08.html

   מחק