10.5.12

אנדרואיד 4.0 לגלקסי נוט - רשמים ראשונים


היום בשעה טובה שוחררה הגרסה הרשמית לאנדרואיד 4.0 לשוק הגרמני ובזכות החברה החרוצים בפורום המצוין של XDA בערך שעתיים אחרי היה אותו להורדה עבור כולנו. זמן קצר מאד אחרי זה מפתח האנדרואיד האגדי Chainfire בהכרותו עם האוכלוסיה התובענית שלנו שחרר לו כבר רוט וריקברי כאשר הוא אפילו לא הספיק לשנות ב"אודות טלפון" את הנתונים לגרסה שלו.

או קיי אז מה חדש?
האמת שתלוי מהיכן הגעתם, אם היה לכם רום מקורי של סמסונג תרגישו שיפור מהותי בביצועים ובחיי סוללה ותקבלו יישומים משופרים עבור העט הנלווה. אם היה לכם רום משופץ כדוגמת Note HD לא תרגישו שיפור מהותי עם רום הבסיס של סמסונג למרות אנדרואיד 4.0.


הממשק נותר למעשה זהה כמעט לחלוטין לממשק של אנדרואיד 2.3 מלבד הלחיצה הארוכה על כפתור הבית שעכשיו מציגה ממשק יפה והולוגרפי לעבור בין היישומים שפתוחים.
הווידג'טים שקיבלו שדרוג מהותי מאד בגרסה הנקייה שעל הגלקסי נקסוס כאן נראים די זהים, לא מצאתי לבינתיים דרך לשנות את הגודל שלהם על המסך כמו שאפשר בטלפונים אחרים עם ICS .


כאשר נותנים לחיצה ארוכה על מסך הבית ובוחרים Widgets הם נפתחים למטה בדיוק כמו באנדרואיד 2.3 ללא מסך גדול שנמצא במקביל למסך האפליקציות ובלי יכולת לראות אותם לפני הבחירה שלהם למסך הבית.
האמת שבעיני זה נוח יותר משל גוגל אבל יהיו הרבה כאלו שציפו להרגיש חידושים כמו שהם ראו בגלקסי נקסוס והם יאלצו להסתפק בממשק הקיים והמוכר.הביצועים של המכשיר אמורים לקבל דחיפה רצינית בגלל היכולת של מערכת ההפעלה לנצל את הליבה השניה, בבדיקות הביצועים שהרצתי התוצאות זהות כמעט לחלוטין לגרסה הקודמת.
אולי המעבד יתן ניצולת טובה יותר ויצרוך פחות אנרגיה אבל בכל יישום שניסיתי לא ראיתי קפיצה קדימה בתגובות.
אני מאמין שברגע שיצאו רומים עבור הגרסה החדשה אז באמת נראה את ניצול פוטנציאל המערכת. חבל שלא מרגישים את זה לבד. מצד שני הטלפון הזה כל כך מהיר שלמי זה חשוב נתונים מספריים כאשר חוויית השימוש מצוינת.

עברית - הטלפון לפחות בגרסתו הגרמנית לא מגיע עם ממשק עברי ברשימת השפות האפשריות בממשק, אין אפילו מקלדת עברית ברשימת המקלדות. היישור לימין אכן מסודר וזו חצי נחמה. אז לכל מי שקיווה לעברות מלא של המכשיר יצטרך להמשיך להתקין את  המקלדת שהשתמש בה עד עכשיו ולהיעזר באחרים לסדר ממשק בעברית, או שתמתינו לספק הסלולרי שלכם שישחרר עדכון גרסה.

בסה"כ שדרוג טוב שציפינו לו מזמן, על פני השטח לא תראו מהפך רציני סטייל הגלקסי אס 3, סמסונג כנראה שומרת אותו לגלקסי נוט 2.
האם מומלץ לבצע את השדרוג? לדעתי שווה להמתין קצת, סמסונג ידועה בגרסאות ראשוניות מלאות גליצ'ים וכבר קפא לי המרקט פעמיים בשעתיים הראשונות של השימוש.
העובדה שהעברית קיבלה רק יישור לימין ולא ממשק ולא מקלדת של סמסונג די מאכזב.
אני מעריך שמי שיכול לחכות יחכה ומי שהוא כמוני מכור לטכנולוגיה לא יקשיב לי בכל מקרה וירוץ להתקין.
אז בהצלחה בהתקנה ותהיו סבלניים.