3.11.12

סקירה - גלקסי נוט 2
לפני שנה הגיחה אל העולם הסלולרי חיה מוזרה בשם הגלקסי נוט (את הסקירה שלי תמצאו כאן ) הוא לא היה ממש טלפון ולא היה ממש טאבלט. הנוט 1 היה סוג של בן כלאיים שנועד לתת מענה לאלו שרוצים מסך גדול לגלישה וקריאת אימיילים והשימוש הזה חשוב להם בהרבה מהנושא של שיחות טלפון. למרות שרבים בתעשייה חשבו שהמכשיר נועד לכישלון, סוג של בין כלאיים שאף אחד לא יאהב, הנוט נחל הצלחה אדירה.
הנוט הוכיח שרבים מאיתנו משתמשים היום במכשיר הנייד שלנו הרבה פחות לשיחות והרבה יותר לתקשורת מבוססת אימייל ו-SMS  מצד אחד ואינסטגרם, פייסבוק וטוויטר מהצד החברתי.
מסך גדול הפך לפינוק הכי גדול שיש בסמארטפון מודרני. למרות כל זאת הרבה אנשים ואני ביניהם חושבים שסמסונג וחברותיה קצת איבדו פרופורציות, טלפון רגיל שלא מנסה להיות שילוב של טלפון וטאבלט לא צריך לעבור 4.3 אינץ'.
ישנו פלח אוכלוסיה גדול מאד שמרביתו מהמין היפה שאין להן את הידיים הגדולות והמגושמות שלנו ולהחזיק סמארטפון של 5 אינץ' זו לא חוויית שימוש מהנה עבורן.
לא רק שהם הלכו והגדילו את הסמארטפונים יצרני הסלולר גם הפסיקו לייצר סמארטפונים מאד איכותיים מבחינת יכולות בגדלים הישנים של 3.5/3.8/4.0 אינץ'. בהרבה מקרים הם פשוט דחפו אנשים חזרה לזרועות המושטות של אפל ששמחה לקבל אותם בחזרה.
עברה שנה מאז הגלקסי נוט הראשון והסמארטפונים סגרו את פערי הגודל אז מה תעשה סמסונג כדי לשמר את פלח השוק הזה חי? סמסונג החליטה להגדיל אפילו יותר את הנוט מ- 5.3 אינץ' ל-5.5 אינץ', כדי לחזור ולבדל אותו מסמארטפונים אחרים.
האם השינוי בגודל יצא לטובה? האם 5.5 כבר חורג לגמרי מגודל סביר לשימוש? האם יש בכלל סיבה לקנות היום את הנוט 2 ולא את הגלקסי אס 3 או את הנקסוס 4 ? על זאת בסקירה לפניכם.חומרה ועיצוב

דבר ראשון ששמים לב אליו מהרגע שהקופסה נפתחת זה כמה גדול המסך, 5.5 אינץ' זה לא רק 0.2 אינץ' גדול יותר מהנוט 1, הנוט 2 גבוה יותר וצר יותר כדי להקל על האחיזה והשימוש ביד אחת.
המסך פשוט מרהיב, הנוט 2 מגיע סוף כל סוף לאיכות שהיתה לגלקסי אס 2 ( לא מסך פנטייל) אבל ברזולוציה של הגלקסי אס 3. התוצאה היא שצבע הלבן נראה הרבה יותר טוב מאשר בגלקסי אס 3. עדיין ניתן לפרקים לראות את ה"לכלוך" במסך לבן לגמרי אבל השיפור מדהים.
המסך של הנוט 2 לא עובד בצורה מושלמת באור שמש גם כאשר הבהירות על המקסימום, המצב שופר מהגלקסי אס 3 אך עדיין לא ברמה של הוואן איקס.
העיצוב שלו פשוט זהה לחלוטין לגלקסי אס 3 למעשה ממרחק יהיו שלא יבדילו ביניהם כלל. זה כמובן לא דבר רע למי שאהב את הגלקסי אס 3.
הספיקר שלו חזק יותר במדיה ובסרטים אבל קצת חלש יותר בשיחות משום מה ( 80db לצלצול ורק 70db ווליום שיחה לספיקר). אחד הדברים ששופרו מהותית בנוט 2 מהנוט 1 זה טווח הנגיעה של האצבע, בנוט 1 היה לפעמים קשה למשוך את מסך ההודעות למטה בגלל שטווח הנגיעה בבר למעלה היה קטן ואילו בנוט 2 כל נגיעה באיזור הזה עם משיכה למטה קולעת בול. העט בנוט 2 פשוט נהדר, ניתן בקלות להשתמש בו לציור תמונות ולצייר טקסט  במקום להקליד, עם אחוז פגיעה מרשים מאד. זמן הסוללה שלו לא פחות ממדהים, לנוט 2 יש סוללה של 3100mah שיכולה בשימוש סביר להחזיק גם יומיים. אני מגיע היום לאותם זמנים עם הגלקסי אס 3 אבל בשביל זה הייתי צריך להקפיא חצי מהתוכנות שלו, אז נותר לי רק לדמיין לאן יגיע הנוט 2 אחרי קצת שיפוצים.
איכות השיחה שלו טובה מאד בצד שלי, חלק מהאנשים דיווחו לי שאני נשמע מעט חלש יותר מאשר עם הגלקסי אס 3 מכיוון שהמיקרופון קצת רחוק יותר מהפה במכשיר גדול כזה.

בגלקסי אס 3 הגרסה האירופית הגיעה עם 1 גיגה ראם ואילו האמריקאים קיבלו 2 גיגה בגלל שהמעבד שלהם היה חלש יותר כדי לתמוך בדור 4 מבחינת סוללה.
בנוט 2 המעבד הוגבל תוכנתית ל- 1.6 גיגה הרץ בניגוד לגלקסי אס 3 שהוגבל ל- 1.4 למרות שבשניהם אותו מעבד. התוצאה היא שהנוט 2 מרגיש מהיר יותר, הוא מגיב למגע בצורה פנטסטית. התוספת של הזיכרון משפרת דרמטית את חוויית השימוש גם אם יש יישומים שרצים ברקע.
 יש שיגידו שהיו רוצים מעבד מהר יותר אבל אני לא מצליח למצוא שום דבר שהנוט 2 לא אוכל בלי מלח, אז נשאיר לאנשים בפורומים להתכתש על של מי יותר מהיר. אין שום סיבה לדאגה מבחינת ביצועים ולא תהיה כזאת בשנתיים הקרובות. מי שבכל זאת חייב לדעת כמה מהיר המכשיר אני מצרף מבחני ביצועים רק כדי להרגיע חששות.
המצלמה

בסקירה שלי על הגלקסי אס 3 היו הרבה שלא הסכימו איתי לגבי איכות הצילום ובכן צר לי אבל אני הולך לאכזב אתכם שוב. כמו באס 3 המצלמה מתפקדת גרוע מאד כאשר הטווח הדינמי גדול ( מי שלא מכיר, הכוונה שיש בתמונה אובייקטים בתאורה חלשה וגם אור חזק בחלקים אחרים). במקום להשוות לטלפון אחר החלטתי להראות לכם שהבעיה היא בעיקר בעיבוד תמונה של סמסונג ובבחירה שלהם לכמות החשיפה בצורה מאד פשוטה, לנוט 2 יש אופציה לצלם עם תכונה של HDR (מספר חשיפות שונות כדי לקבל מקסימום מידע ופרטים מהנושא)
אראה לכם צילומים עם טווח דינמי נמוך שבהם הנוט 2 פשוט נהדר וצילומים שהטווח גבוה ומה נותן ה-HDR בתמורה.

תמונה מהנוט 2 עם טווח דינמי קטן ללא שמיים או מקור אור מפריע - תמונה טובה

תמונה עם שמיים ושמש חזקה גורמים לגדר משמאל ולבניין מאחור כמעט להיעלם

אותה תמונה עם HDR רואים את הבניין מאחור ואת הגדר וברז הכיבוי בצורה טובה בהרבה

שוב תמונה עם טווח דינמי רחב והבניין מצד שמאל כמעט מחוק לגמרי ואין שמיים רק כתם לבן

אותה תמונה עם HDR רואים את הבניין מאחור משמאל טוב בהרבה והשמיים עדיין לא משהו
אפילו בתוך בניין הנוט 2 מתקשה להבדיל בין הקיר הלבן לאופניים בתאורה נמוכה

אותה תמונה ב-HDR ואין את החשיפה המוגזמת לחלק קיר הימני

עם HDR

בלי HDR

עם HDR

לסיכום גם בנוט 2 כמו בגלקסי אס 3 תוכנת הצילום של סמסונג לא ממש קולעת בנושא החשיפה, לא באור יום ולא בתאורה נמוכה, למרות שמבחינת חומרה החיישן קולט את מרבית המידע. עצה שלי, צלמו רק ב-HDR .
סמסונג מציעה גם תוכניות צילום אחרות כמו Best shot וגם Best faces שבהן אתה מקבל מספר גרסאות של אותה תמונה שמצולמות מהר ואתה בוחר את הטובה ביותר, עם או בלי קשר לזאת שהטלפון ממליץ.
היה לסמסונג לפחות 5 חודשים לתקן מאז האס 3 וחבל שהם לא טרחו. צילום הפנורמה עובד יפה, לא טוב כמו באייפון 5 אבל עדיין די חביב. נכון שניתן לעקוף את החולשות האלו אבל תמורת סכום כזה היית מצפה ליותר.תמונה 1 multi view

multi view לרוחב

Multi view לגובה


מסך ריבוי משימות

מסך ההודעות כאשר שולפים את העט ממליץ על יישומים

מסך זיהוי כתב יד עם העטכל האפשרויות של page buddyתוכנה

הגלקסי נוט 2 הוא אחד מהטלפונים הראשונים שיצאו הישר מהחנות עם אנדרואיד 4.1 ( ג'לי בין) וזה בולט מאד מבחינת המהירות וההתאמה. כאשר משדרגים טלפון שיצא עם 4.0 לאנדרואיד 4.1 ניתן להרגיש שהזמן שהוקדש להתאמות לא ממש משתווה לטלפון שיוצא במקור עם הגרסה הזו, שעליו הושקעו מאות שעות של בדיקות אינטנסיביות.
אם בעבר הממשק של סמסונג היה עונש ומקור לא מאכזב לבדיחות ולעג בקהילת האנדרואיד מאז הגלקסי אס 3 המצב שופר לאין ערוך. הממשק של הנוט 2 כמו אחיו הקטן יותר זורם בצורה מצוינת במכשיר. בניגוד לאס 2 ולאס 3 לא תמצאו מלא ווידג'טים מטופשים של יאהו וכל תוכנה שיש לסמסונג להציע, סמסונג סוף כל סוף סומכת על הצרכן שיבחר מה נחוץ לו במקום לאכול לו את הסוללה. מצב חיסכון סוללה שניתן להפעיל בהגדרות בעצם מאט את המעבד במעט כדי לתת תוצאות מעולות של זמן סוללה, בהחלט תכונה חביבה.
סמסונג משתמשת בשפת העיצוב של גוגל בנוט 2 יותר מכל טלפון קודם שלה. מרגישים את התפריטים החכמים של 4.1 לכל רוחב הממשק.
כמו באס 3 ישנן מספר תכונות שבהן סמסונג מנסה נואשות להתחרות באפל כמו s-voice ותכונות גימיקיות מיותרות כמו smart stay ואחרות. מצד שני יש גם תכונות מעולות שגורמות לי לא להחליף רום לרום נקי של גוגל. העברת כף יד לרוחב מייצרת צילום מסך, הצמדת כף יד פרוסה למסך באמצע צלצול משתיקה את הטלפון כמו גם להפוך אותו עם הפנים למטה על השולחן. אלו דברים קטנים אבל מאד שימושיים בעיני.
 יש תוכנות חדשות ומרכזיות שמותאמות לנוט ולא רק לנוט:

 • Multi view - התוכנה/אפשרות הבולטת ביותר של הנוט 2 היא Multi view , סמסונג מאפשרת לך על ידי לחיצה ארוכה על כפתור ה"חזור" לראות עמודת מסך מצד שמאל של יישומים שמותאמים לעבוד אחד ליד השני במסך הגדול, מה שמאפשר לך בעצם לעבוד על שני דברים כאשר האחד מהם יכול להיות מסך שאתה קורא ואילו בשני אתה כותב.   בדוגמא למעלה ניתן לראות שפתחתי דפדפן עם הבלוג שלי בצד אחד ואילו בשני פתחתי את הגלריה כדי לראות האם יש לי תמונה מתאימה יותר להוסיף. ניתן לדפדף ולהשתמש בתוכנה השניה בצורה מלאה. אני עדיין לא סגור אם זו תכונה טובה או רעה מבחינת חיי סוללה ועבודה על מסך קטן. קונים את הנוט בשביל לנצל את כל המסך שלו לא? בכל מקרה זו חדשנות מבורכת של סמסונג שלאט לאט עוקפת את HTC גם בנושא הממשק. עם כל הכבוד לשעון היפה של HTC הם מזמן לא ממש מחדשים בדברים שאני מוצא שימושיים.
 • Page buddy -  הנוט 2 מזהה כאשר מחברים אליו דברים או מנתקים ממנו, סמסונג יצרה עמודים של גישה מהירה שמזהים דברים כמו חיבור אוזניות, חיבור דוק או הוצאת העט והטלפון מציג לכם עמוד שימושי עם תוכנות או מידע רלוונטי לשימוש באביזר. דוגמא בתמונה למעלה היא של חיבור אוזניות, הטלפון מייד מציע לך להמשיך לשמוע את השיר האחרון ששמעת בפעם האחרונה או לחילופין מציע לך את התוכנות הנפוצות של סמסונג לעט כדי שתוכל לעבור מהפעולה של הוצאת העט לשימוש ישיר בו בלי חיפוש. זוהי תכונה מצוינת ושימושית. שוב סמסונג מראה שהם לא מפסיקים לחפש דרכים לשפר את חוויית השימוש שלהם. 
 • זיהוי כתב יד -  כאשר העט בחוץ סמסונג מאפשרת לך לצייר את המילים ומפעילה זיהוי כתב יד על הציור שלך כדי להפכו לטקסט רגיל. המערכת עדיין לא מושלמת, לפעמים הזיהוי לא עבד חלק, חלק מהפעמים הממשק הציע לי עוד אפשרויות כמו 1 או T או 2 שכולם היו דומים לציור שלי וחלק מהפעמים הוא פשוט מפספס. צריך להתרגל ולתרגל את התכונה הזאת כדי לזהות כיצד סמסונג אוהבת את הציורים של האותיות.
ישנם עוד הרבה שיפורים קטנים שקצרה היריעה מלייגע אותכם אבל לאורך כל השימוש במכשיר יש לך תחושה טובה שסמסונג לא נחה וכל הזמן מחפשת דרכים חדשות להפוך את הטלפונים שלה לאינטואיטיביים יותר ונוחים יותר, חלק ממש משפרים וחלק אני מבטל מייד אחרי ההתקנה הראשונה אבל אני מעדיף ניסיונות לחדשנות מאשר קפיאה על השמרים.
פריצה ועברית

כמו כל טלפון עם אנדרואיד 4 ומעלה יש יישור לימין ביישומים ויש פונטים עבריים. בגלקסי אס 3 המקלדת העברית הוסתרה בגרסאות שלא נרכשו מהיבואן בארץ, בנוט 2 ניתן כמו שרואים בתמונה להוריד מקלדות נוספות מסמסונג כולל את העברית. יישור לימין בתפריטים תקבלו עדיין רק מהמפעילות הסלולריות או אולי בגרסאות חדשות יותר של סאני אבל לא בטלפונים שנרכשים בחו"ל או בחנויות פרטיות, אלא אם הן יפתחו לכם את האריזה וישנו את המערכת הפעלה, מה שיכול למנוע מכם עדכונים לגרסאות חדשות יותר של הנוט 2.
בסמסונג כמו בסמסונג יש את התמיכה הטובה ביותר בשינויי מערכת, ניתן לפרוץ ולהתקין רומים בקלות לא פחותה מאשר מכשירי נקסוס של גוגל. פשוט תענוג של תמיכה מסמסונג בקהילה. ניתן רק להוריד את הכובע בפני סמסונג.
ישנם כבר מספר רומים מקוסטמים למכשיר, אבל האמת שהרום מקור של סמסונג כל כך טוב וכל כך מהיר והסוללה מחזיקה כל כך הרבה זמן שאני עדיין לא רואה שום סיבה להחליף מערכת הפעלה, סמסונג פשוט התעלתה על עצמה ולמרבית האנשים הלא טכניים ההמלצה שלי היא חד משמעית, לפחות בהתחלה תעזבו את המכשיר ותנסו להסתדר בלי לשחק בקרביים שלו. אני די משוכנע של-99% מהאנשים גרסת המקור של סמסונג תספיק ותספק חוויית שימוש פנטסטית.גלקסי נוט 1 מול גלקסי נוט 2

הנוט 2 מול הנוט 1 זוהי השוואה לא הוגנת אבל הרבה בעלי נוט 1 מתלבטים האם שווה להם לשדרג או להמתין לנוט 3. לא כולם חולי טכנולוגיה וצריכים להחליף מכשיר כל שנה. אז איך הנוט 2 עומד מול הנוט 1?
המסך של הנוט 2 שנות אור טוב מהנוט 1, הוא בהיר יותר וחד יותר, הרזולוציה מעט נמוכה יותר בנוט 2 אבל הוא מכפר על זה בטכנולוגית מסך טובה בהרבה.
המסך של הנוט 2 צר יותר וארוך יותר, הוא גם מעט דק יותר. יש בזה גם יתרון וגם חיסרון, מצד אחד כאשר צופים בסרטונים או בתמונות הנוט 2 טוב בהרבה. אני דווקא אהבתי שהנוט הראשון היה רחב, זה נתן אפשרות למקלדת גדולה יותר וזיהוי טוב יותר של המקש שרציתי להקיש. עניין של טעם אני מניח. מבחינת ביצועים הנוט 2 שנות אור טוב מהנוט 1. העט טוב יותר, ויש שדרוגי תוכנה שציינתי כבר קודם. אז האם השדרוג שווה? לדעתי כן.

גלקסי נוט 2 מול הגלקסי אס 3

בעיקרון אני לא חושב שאלו טלפונים באותה קטגוריה ושההשוואה רלוונטית להרבה אנשים אבל מכיוון שנשאלתי על זה הרבה בפורום אז אני אגיד בקצרה, הנוט 2 מגיע עם מסך ענק ומי שהשימוש העיקרי שלו הוא כמחשב כיס ולא כטלפון הנוט 2 טוב מהגלקסי אס 3. מי שרוצה משהו שמתופעל בקלות ביד אחת עדיין האס 3 הוא בעיני הטלפון הטוב בשוק באיזון של שימוש ביד אחת וביצועים הגלקסי אס 3 הוא הטלפון עם הכי מעט פשרות בשוק.
מצד שני קהל היעד של הנוט 2 גם כך מוכנים נפשית ומעשית למגבלות של טלפון ענק שנועד לתפעול בשתי ידיים.


רגע ומה עם הנקסוס 4? אחרי שכולם ראו את המחירים האטרקטיבים בארה"ב של הנקסוס 4 הרבה מתלבטים ביניהם. הדבר הראשון שאני אגיד זה מה שאמרתי לגבי האס 3 הם לא בדיוק באותה קטגוריה.
למי שמתעקש אזכיר בדיוק כמו שכתבתי בסקירה של הנוט הראשון, הנקסוס נותן עדכונים מהירים וחופשיים ונותן גישה ישירה לחידושים הכי מענינים של גוגל. מצד שני בנקסוס לא מקבלים סוללה חליפית ולא מקבלים חריץ הרחבה של מיקרו SD או סוללה גדולה. להרבה מאיתנו זוהי פשרה קשה מידי.
הנוט 2 שלי מגיע עם 16 גיגה ואני יכול להרחיב אותו בעוד 64 גיגה. כאשר משחקים כמו Nova 3 מגיעים כמעט ל-2 גיגה אחרי כל העדכונים ולמי שיש אוסף מוזיקה גדול המגבלות האלו מאפילות על מעבד מהיר יותר ועדכונים.
חוץ מהמגבלות הפיזיות אני חושב שהממשק של סמסונג באמת נותן ערך מוסף גדול ואני לא שש לוותר עליו.
מה עוד שעד שלא נראה את המכשיר לא נדע אם יש לו חבלי ילדות כמו שהיו למכשירים שלהם בעבר.
היצרן של הנקסוס 4 הוא אל ג'י , לא בדיוק יצרן שידוע באיכות שלו, מרבית המכשירים שלהם שראיתי בשנים האחרונות היו מהגרועים שבמכשירי הדגל של אנדרואיד, זה לא אומר בהכרח כלום אבל זה עוד משהו לתהות לגביו.

לסיכום:
הגלקסי נוט 2 הוא טלפון/טאבלט מעולה, הוא שיפור משמעותי לגרסה הקודמת ונותן חוויית שימוש שאין לשום טלפון אחר. אני עדיין חושב שכטלפון הוא לא ממש נוח, אפילו הידיים הגדולות שלי לא מאפשרות תפעול שלו ללא סיוע. למרביתכם הייתי ממליץ ללכת על הגלקסי אס 3 כטלפון עיקרי. הנוט 2 למרות הפופולריות הוא מכשיר של יתרונות עצומים ופשרות גדולות. מי שאוהב את הסגנון של phablet לא צריך את ההמלצה שלי ומי שלא עדיף שיחפש מכשיר קטן יותר.

הטוב:
 • מסך מעולה
 • חיי סוללה חסרי תקדים
 • ביצועים פנטסטים
 • ספיקר מעולה
 • עט מצוין ומשופר
 • ריבוי משימות עם multi view הוא רמה אחרת מכל מכשיר אחר טלפון או טאבלט.
 • 2 גיגה ראם נותן חוויית שימוש מעולה.

הרע:
 • מסך גדול מידי למרבית האנשים כטלפון.
 • מצלמה בינונית
אין להעתיק או לשכפל או לפרסם תוכן מאתר זה בשום צורה ובשום פורמט ללא אישור בכתב של בעלי האתר.

© 2012 כל הזכויות שמורות ל- רן בר-לוי.

72 תגובות:

 1. תיקון קל: הגרסא האמריקאית של SIII לא מגיעה עם מעבד שונה כדי לחסוך בסוללה, אלא כי הצ'יפסט בגרסא הגלובלית לא כולל שבב LTE.
  בנוגע למסך הSuperAMOLED+HD, האם עדיין קיימת בעיית הצבעים הרווים יתר על המידה? אני לא מסוגל להשתמש במכשירי סמסונג רק בגלל הצבעים הזורחים כאילו היו רדיואקטיביים.

  השבמחק
  תשובות
  1. ראיתי את המסך שלו, ולדעתי לא. גם אני שונא את הזרחנות של גלקסי 2, אבל כאן לדעתי זה די עדין.
   רן תקן אותי אם אני טועה.

   מחק
  2. הצבעים אכן רוויים למרות שלי אישית זה לא מפריע, גם בטלוויזיות ומסכי מחשב סמסונג חולי saturation , זה הגימק שלהם וזה נותן את השחורים העמוקים.
   האם זה כמו באס 2, אני לא זוכר, לא ראיתי אס 2 כבר יותר משנה.

   מחק
 2. תודה רבה. סקירה קולעת כתמיד.

  השבמחק
 3. אחלה סקירה, עשית לי סדר בראש,

  שאלה: הבנתי שבחנויות פרטיות הם מתקינים את העברית האם זה לא פוגע במוצר שהם עושים זאת?
  האם לא עדיף לקנות מהיבואן הרשמי שהעברית מגיע איתו

  השבמחק
  תשובות
  1. זה לא פוגע במוצר, זה כן יכול למנוע שדרוגים אם הם מבצעים רוט בשביל השינויים, שווה לשאול לפני קנייה.
   קניה מהיבואן פותרת בעיות עברית אבל לעיתים יקרה יותר.

   מחק
 4. אפשר לקנות את הטלפון בגרמניה ולהשתמש איתו בארץ כולל עברית ?

  השבמחק
  תשובות
  1. כל הגרסאות האירופיות שראיתי עד עכשיו תמכו ביישור לימין באפליקציות.
   ניתן עם תוכנת more locale 2 להחליף את התפריטים לעברית.
   ניתן להתקין מקלדת עברית מהחנות של גוגל.
   לגבי יישור לימין בתפריטים, זה מצריך קצת התעסקות טכנית.

   מחק
 5. היי רן,

  קניתי את המכשיר מארה"ב, לפי מה שאני מבין מדבריך אין לי מה לצפות שיהיה יישור לימין בעברית ישר מהקופסה, נכון?

  אם כך, מהי ההתעסקות הטכנית ואיפה אני מוצא מי שיודע לבצע את ההתעסקות הזו?

  תודה רבה.

  השבמחק
  תשובות
  1. יישור לימין בג'ימייל וכו' יהיה לך.
   אם תשנה תפריטים לעברית הכתיבה שלהם תהיה נכונה רק השורה תהיה מיושרת לשמאל.
   אתה יכול לקבל סיוע כאן: http://iandroid.co.il/forum/forum126.html

   מחק
 6. טוב, אחרי שבוע עם המכשיר, אין ספק שזה המכשיר הכי טוב שהיה לי עד היום.

  אהבתי מאוד את ה NOTE 1 ועד לפני שבוע הוא היה המכשיר המוביל שלי, כל מה שהיה בינוני בנואט הראשון שופר.

  לדעתי, המולטי ויו מיותר, כמו שאר הנסיונות של סמסונג ברמת התוכנה, אבל חלקות השימוש במכשיר מדהימה וכן המסך מצוין.

  זו הפעם הראשונה שאני שוקל ברצינות לא לעשות רוט למכשיר ולא להתקין רום חיצוני ... נראה כמה זמן אחזיק מעמד.

  הסוללה, עם Green Power יורדת ב- 20 % ביום שימוש אינטנסיבי.

  בקיצור תענוג.

  ק.

  השבמחק
  תשובות
  1. שמח שאתה נהנה, לי הסוללה לא מחזיקה כל כך טוב אבל מחזיקה מצוין.
   ביום שקט בלי הרבה שימוש יורד לי 20%, ביום אינטנסיבי יורד לי חצי.

   מחק
 7. ערן קלימי21/11/12 4:51 אחה״צ

  אז ככה, יש לי גלקסי 2 ואני רוצה לשדרג למכשיר המטורף הזה רק יש לי כמה שאלות ואם מישהו מוכן לענות לי עליהן אני ישמח:

  - כתוב שהוא עובד על מיקרו סים, מה זה אומר? הסים של הגלקסי 2 שלי לא יתאים?
  - המכשיר הראה לי גדול מידי, ואני מרבה להתכתב אז דבר זה יפריע לי? שמעתי שיש אופציה שהמקלדת תהיה על שלושטרבה מהמסך, זה נוח?
  - איך החדות שלו לעומת הגלקסי 2? כי בכל זאת זה מסך יותר גדול
  - הוא נוח לאחיזה עם כל הגודל שלו? הוא לא גדול מידי?
  - המכשיר קל?
  - אם אני קונה את המכשיר יהיה לי יישור לימין בעברית?
  - איך הגלילה באנשי קשר? קראתי איפהשהוא שהיא לא הכי חלקה, מה דעתכם?
  - איך שומעים אתכם בשיחות ולהפך?
  - אפשר להלביש עליו ג'קי?

  השבמחק
  תשובות
  1. הי ערן (אוהד הפועל במקרה?)
   1. מיקרו סים הוא סים קטן יותר וניתן או להחליף או לחתוך סים ישן.
   2. מאד גדול.
   3. כן יהיה יישור לימין.
   4. לי היא מרגישה חלקה.
   5. שיחות שומעים טוב.
   6. לא יודע מה זה ג'קי

   מחק
 8. יש עוד בתים עם צביעת טמבורטקס (צבע שפריץ) :)??

  השבמחק
 9. אני עוד חצי שנה עוברת לחו״ל, האם זה אמור להוות בעיה אם קניתי את הנוט 2 בארץ? קניתי דרך חנות פרטית.

  השבמחק
  תשובות
  1. לא תהיה לך שום בעיה.
   אין קשר לארץ הקנייה.
   את יכולה להשתמש בחנות הישראלית גם בחו"ל.

   מחק
 10. כתבה לעיניין כול הכבוד על ההשקעה..
  IDSANZORO

  השבמחק
 11. כתבה לעיניין כול הכבוד על ההשקעה..
  IDANZORO

  השבמחק
 12. רן שלום. הנה הבעיה: בגלקסי נוט 2: לא מצליחה להוציא סמס בעברית! זאת אומרת כותבת אותם בעברית והמקבל מקבל רק ??????? (סימני שאלה) במקום משהו כתוב. אשמח להדרכתך

  השבמחק
  תשובות
  1. בתוך היישום של SMS תלחצי על כפתור תפריט ואז הגדרות ותחת input mode תשני לאוטומטי

   מחק
  2. תודה רבה!!!
   זה עובד.
   איזה כיף שיש את האתר הזה!!
   שומרת במועדפים

   מחק
 13. רן שלום.אני רוצה להביא נוט 2 מהונג קונג.האם אני צריך לוודא או לבדוק נתונים או שהמכשיר מתאים לכל התדרים ?

  השבמחק
  תשובות
  1. תוודא שהדגם הוא N-7100 ויהיה בסדר.
   אם זה דגם אחר אז צריך לבדוק מול התדרים שיש לספק שלך בארץ.

   מחק
 14. חבר יקר אודה לך באם תועיל לענות לי על שאלה.שהיא פשוטה למבינים אבל לא לי לצערי.והיא האם אפשר להתקין עברית מלאה כולל ישור לימין.בגלקסי נוט 2 שרוכשים בחו"ל[לייתר דיוק בתאילנד]אני מודה לך מראש וסליחה על הנודניקיידה

  השבמחק
  תשובות
  1. לא יודע אם יש משהו מיוחד בגרסה של תאילנד אבל יש יישור לימין בהכל חוץ מתפריטים ועם התקנת more local 2 יש גם שפת ממשק בעברית בכל הגרסאות שראיתי עד היום.
   אם בתאילנד זה גרסה שונה אז אני לא סגור מה האפשרויות.

   מחק
 15. כתבה מעולה ! אני כבר הרבה זמן שקלתי אם לקנות אותו ואחרי הקריאה הזאת אני דיי בטוח שהוא הפלאפון הבא שלי.
  רק כדי שיהיה לי סדר בראש :
  אם אני קונה מחנות פרטית בארץ יהיה ישור מימין ללא שום בעיות?
  והאם העט קולט עברית ?

  השבמחק
  תשובות
  1. יישור לימין באימיילים וכאלו כן בלי ספק.
   לא כל הרומים מזהים כתב עברית אבל הגרסה הצרפתית כן.
   במקרה הגרוע תחליף או לרום הצרפתי או לרום מקוסטם.
   או הכי פשוט תבקש מהחנות לסדר את זה מראש.
   אופציה נוספת זה לקנות מסאני היבואן של סמסונג.

   מחק
 16. רן שלום,
  אני מאוד מאוד רוצה את הנוט 2 אבל גם קצת חושש שהגודל שלו קצת בעייתי ...
  מה אתה ממליץ ?!
  אני מתלבט בינו לבין הs3

  השבמחק
  תשובות
  1. אני ממליץ שתיגש לחנות של סמסונג בדיזנגוף סנטר ותשחק בשניהם.
   רק ככה תוכל להיות בטוח מה מהם הכי מתאים לך.

   מחק
  2. תוודה (;
   הוא נכנס לכיייס?!

   מחק
 17. רן שלום, אודה אם תוכל לסייע לי, לוח השנה בנוט 2 מסתנכרן מול הגימייל בצורה חד כיוונית, היינו מהמחשב הנייח, כל שינוי עולה על הנוט 2, אבל שינויים שאני עושה בלוח השנה בנוט 2 לא מופיעים בגימייל. תודה, שוקי

  השבמחק
  תשובות
  1. צר לי אל אין לי כיוון בשבילך.

   מחק
 18. היי רן, ראשית יישר כח על הסקירה המקצועית!! אם היו לי ספקות על איזה מכשיר ללכת -אחרי הכתבה שלך אני יודע בדיוק מה אני רוצה..יש לי שאלה בקשר לזיהוי כתב היד בעברית, מצאתי בksp את הנוט ב2765 שח אה מה מה הוא לא תומך בזיהוי כתב יד בעברית השאלה אם אני קונה זה אפשרי לעשות את זה לבד(כי אני לא אחד שמבין בהתעסקויות כאלה), ורציתי להבין עוד משהו סמסונג מייצרת חלק מהמכשירים עם עברית מובניתוחלק מהמכשירים בלי? כי בחנות פרטית אחת אמרו לי אני צורב לך עברית בתוספת 100שח ובחנות אחרת אמרו לי שאסור להם לעשות את זה ושהעברית באה מובנית,חבר אמר לי שעדיף מובנית ושאני אעשה שחזור הגדרות יצרן בחנות לראות שהעברית לא נמחקת,זה נראה לי לא נכון כי גם בחנויות שהם מכניסים את העברית אמרו לי שיעשו שחזור וזה לא ימחק בksp אמרו לי שסמסונג מייצרת את המכשירים ללא עברית וגם היבואן הרשמי מכניס עברית לבד..אצל מי האמת..? סליחה על המגילות אבל אני ממש מבולבל מכל המידע הסותר שאני שומע.. אודה לך על התייחסותך

  השבמחק
  תשובות
  1. ההגדרה של עברית לא אחידה.
   יישור לימין יש בכולם.
   תפריטים בעברית רק בחלק, באחרים צריך להתקין תוכנה בשם more local 2
   מה שהיבואן עושה זה לכלול זיהוי כתב ויישור לימין בתפריטים.
   ניתן להתקין לבד אם יש לך כח להתעסק בזה.
   האמת שאם אתה לא טכני אז פשוט תן לחנות 100 ש"ח ותגמור עם זה.
   אם אתה כן אז תקרא כאן: http://iandroid.co.il/forum/forum126.html

   מחק
  2. התקן מהמרקט תוכנת more local ותוכל להעביר תפריטים ושפת ממשק לעיברית.
   לגבי זיהוי כתב יד בעיברית בארץ יש וברום צרפתי למשל יש. אם אין לך זיהוי כתב יד עברי יכול להיות שבעדכון הבא יהיה לך או שאתה יכול לצרוב רום אחר שכבר יש לו.
   באתר iandroid יש פורום מיוחד על המכשיר.
   המכשיר הוא מצויין ולדעתי הטוב ביותר בשוק!

   מחק
 19. יש למישהו מושג היכן בארצות הברית ניתן להשיג את הצעצוע הזה במחיר הכי זול?

  השבמחק
 20. שלום לך איש יקר[רן]רכשתי את הצעצוע הנ"ל.ובמיוחד אצל היבואן הרשמי[סאני]ולמרות המחיר היקר יותר מהחנויות[ואני לא מצטער]בשל העובדה שלא רציתי להיתעסק עם כל מינה תוכנות והגדרות שאני לא מבין בהם.אלה שניתגלתה לי תופעה מוזרה ועל כך היתי מבקש ממך או מהחבורה המלומדת כאןעזרה או הצע.להלן-השעון מעורר[כלומר הגדרת התראה]עובד לי רק במסגרת אותו היום.דהינו באותו תאריך.אבל עבור השכמה בבוקר שזה כבר תאריך שונה זה לא מבצע.למרות שאחרי הגדרת ההתראה מופיע הכל בסדר ושההשכמה תתבצע בעוד כך וכך שעות[אתה יודע על מה אני מדבר]אין לי אפשרות לגשת לתמיכה במסגרת האחריות מאחר ואני מתגורר בחו"ל והאחריות היא לא בין לאומית וחוץ מזה אני לא מעוניין לתת כאן שיפתחו לי את המכשיר[הם לא כל כך מקצועיים]דרך אגב עברתי על כל האפשרויות בהגדרות הכלליות לראות האם סימנתי משהו בטעות ונדא.אולי תציע לי מה מו מי לבדוק[למרות שכאמור במסגרת היום זה כן מתריע]אז אודה לך ולמלומדים כאן מאוד על מתן עזרה בנדון.ובאמת סליחה על הנודניקיידה.תחחחחחח כתבתי ספר.בתודה-I.G

  השבמחק
 21. בהגדרה של התראה מופיעה לך שורה עם האותיות הראשונות של הימים בשבוע אתה צריך לסמן את הימים הספציפים שבהם אתה רוצה את ההתראה.
  כמו כן לסמן אם ההתראה היא שבועית מחזורית לימים האלו.

  השבמחק
 22. רן המון תודה ובאמת אתה ראוי לשבח על העזרה לכולם.וזה באמת לא חנופה.לעניננו זה הכן כפי שציינת.אבל תישמע משהו מעניין[בלתי מתקבל על הדעת]עשיתי כפי שאמרת אבל כשהפלאפון סגור.דהינו כבוי אז ההתראה לא עובדת.לאומת זו כשהפלאפון נישאר דלוק אז ההתראה כלומר ההשכמה כן עובדת.אכשיו תקן אותי אם אני טועה.שזה לא הגיוני.היו לי לא מעט פלאפונים בחיים שלי.ובאף אחד מהם לא היה צורך בלהשאיר דלוק כדי שהאתראה תיפעל בבוקר.סליחה על הנודניקיידה אשמח שוב להצע בנדון.תודה מראש

  השבמחק
 23. אם אני קונה בארה"ב... האם אני חייב רק את הגירסה הבינלאומית של המכשיר?

  השבמחק
  תשובות
  1. הגרסה הבינלאומית היא היחידה שתתמוך בוודאות בכל הספקים בארץ.

   מחק
 24. רן קודם כל אתה מלך זה 1 שיש לך סבלנות לכולם שאפו אחי !!
  עכשי יש לי רק שאלה קטנה יש את הגירסה של lte עכשיו במידה ואני רוכש את המכשיר בארה״ב הוא יתמוך בתדרים של דור 3וכשיצא גם 4 או lte

  השבמחק
  תשובות
  1. קשה לדעת עד שחברות הסלולר בארץ יפרסמו את התדרים שהם יעבדו איתם.
   רוב הסיכויים שתחליף את המכשיר עוד לפני שדור 4 יהיה זמין לרכישה.

   מחק
 25. היי ח'ברה. הזמנתי נוט 2 הגירסה הבילאומית באמזון ב700 דולל והנה אני רואה באמזון מכשיר נוסף ולא בינלאומי ב619 דולר! שאלתי ואולי מישהו כבר יענה לשאלה הזו אחת ולתמיד מה ההבדל בין המכשירים???? האם חייבים את הגרסה הבינלאומית או לא???????

  השבמחק
 26. קניתי גלקסי נוט 2 דגם 16 ג'יגה והבחנתי בהגדרות האחסון שיש לו בפועל 10 ג'יגה. אציין כי הטלפון הגיע עם גרסה עברית אנדרואיד 4.1.1 האם זה תקין?? מה ההסבר לכך וכיצד ניתן לטפל בזה?

  השבמחק
 27. היי רן מה קורה?
  אני מאוד מאוד רוצה לקנות את הנוט 2 הוא היה נראה לי מכשיר מעולה ועכשיו אחרי מה שקראתי אני עוד יותר מעוניין בו..אבל יש לי כמה שאלות

  את המכשיר אני אקנה בKSP ושם הודיעו לי שהוא לא תומך בזיהוי כתב יד בעברית. עד כמה הדבר הזה באמת יכול להגביל אותי והאם יש משהו שאני יכול לעשות בנידון כדי כן לגרום לו לתמוך בזה. קראתי למעלה שאם משחקים לו ברום אז אין אפשרות לעדכן את המכשיר, גם קראתי שאפשר לשלם להם בחנות עצמה 100 שקל והם מסדרים את זה אבל השאלה היא אם יהיה אחר כך אפשר לעדכן את המכשיר בצורה רגילה..אז אני קצת מבולבול אני אשמח אם תעשה לי סדר בראש .

  דבר שני וזאת שאלה קצת מפגרת..מה זה יישור לימין חח

  דבר שלישי...האם המכשיר תומך בקבצי avi?

  אשמח מאוד אם תענה לי על השאלות האלו זה באמת יעזור לי
  תודה מראש

  זה המייל שלי
  emyoarl@live.com

  השבמחק
  תשובות
  1. השאלות שלך מורכבות מכדי לענות עליהן בשני משפטים, מציע לך להצטרף אלינו לפורום ושם תקבל עזרה.
   http://iandroid.co.il/forum/forum126.html

   מחק
 28. היי רן שמי עידן אני מתגורר בארה"ב כבר כמה שנים,
  לא מזמן רכשתי את מכשיר הNOTE 2 גרסה SGH-T889 הצלחתי להתקין מקלדת בעברית שעובדת פחות טוב מהמקלדת המקורית של המכשיר,המכשיר לא תומך בממשק עיברי אני ממש הודה לך אם תוכל להדריך אותי להפוך את המכשיר לעברית שוטפת...בתודה מראש עידן
  האימייל שלי:
  idan_c0hen@walla.com

  השבמחק
  תשובות
  1. הי עידן לצערי אין לי את האפשרות להדריך אנשים אחד אחד.
   אתה מוזמן לשאול בפורום של הנוט את כל השאלות שלך:
   http://iandroid.co.il/forum/forum126.html

   מחק
 29. היי רן
  קניתי את ההוא 2 ואני ממש מרוצה ממנו פרט לדבר אחד... כשאני מחבר את המכשיר רמקולים שומעים ממש ממש חלש ובדקתי בכמה רמקולים ועם כמה שירים עם עוד מכשירי סמסונג גלקסי ובכולם שומעים הרבה יותר חזק ממה ששומעים במוט 2...אני ממש מודאג...
  אשמח אם תוכל לעזור לי

  השבמחק
 30. הי חבר יקר.שאלה קטנה וסליחה על הבורות.איפה אני מוצא את צילומי המסך שאני מבצע על ידי הS PEN תודה מראש

  השבמחק
 31. בכרטיס הזיכרון הפנימי יש ספריית pictures ותחתיה יש ספריית screenshots

  השבמחק
 32. שלום רב,
  תודה על הסקירה המוצלחת והמועילה
  יש לי שאלה, אם אני קונה מחנות פרטית שזה זול ב כ 400 שח מחנות היבואן סמסונג, זה ימנע ממני לעדכן גרסאות חדשות אחר כך?

  השבמחק
  תשובות
  1. תלוי בחנות, אם הם שמים רום מקורי זה לא ימנע.

   מחק
 33. למה הmulti view לא נפתח לי בגלקסי נוט 2? אני לוחץ לחצירה ארוכה בחזור ולא נפתחת

  השבמחק
 34. כמה הוא עולה? תודה.

  השבמחק
 35. היי רן, אני בת, ותמיד יש לבנות כיסים קטנים בג'ינס. האם הוא יכנס לי ?

  השבמחק
  תשובות
  1. סביר שכן, יש לסמסונג חנות בדיזנגוף סנטר שווה לגשת לשם ולהתרשם בעצמך.

   מחק
 36. תודה!, ומה אתה אומר, נוט 2 או גלקסי אס 4 ? אלא עם כן זה יעובר את ה3000 שח (בחול) לדעתך..

  השבמחק
  תשובות
  1. תמיד החדש ביותר הוא הכי מתקדם ולכן גלקסי אס 4.

   מחק
 37. נכון, אבל מאוד חשוב לי הגימיקים המגניבים בנוט וגם העט, אני יודעת שאת העט אפשר לקנות, אבל אפשר לקבל איכשהו את היומנים שכותבים בהם שראיתי בנוט ?

  השבמחק
  תשובות
  1. לנוט יש מסך שמותאם לעט, אותו עט באס 4 לא ייתן את אותן תוצאות.

   מחק
 38. שלום לכולם
  אני מעוניין להחליף את ה HTC HDשלי במכשיר מתקדם. ברור לי, הגיע הזמן ממזמן  אני מחפש עצה איזה מכשיר לקנות...
  לא ידוע מי שם לב, אבל היבואן הרישמי של סמסונג ישראל יצא במבצע מפוצץ לגמרי על מלא דגמים. אז נכון שגלקסי s4 עדיין לא הושק בארץ, אבל יש הנחות מטורפות על מלא כמו ה http://www.samsungmobile.co.il/galaxynoteii/hom וה S2 וכו'.
  האם ללכת על טאבלט קטנטן או סמארטפון? האם לקחת דווקא מכשיר כמו לומיה 820 ?

  תודה מראש
  דני

  השבמחק
  תשובות
  1. אף אחד לא יכול להחליט בשבילך איזה גדכ'ט אתה תאהב יותר.
   הלומייה טלפון נהדר אבל אין מספיק יישומים בעברית ואין וייז לניווט ואין אינסטגרם ועוד הרבה דברים אחרים, הפשרה גדולה מידי בעיני.

   מחק
 39. תגובה זו הוסרה על ידי מנהל הבלוג.

  השבמחק