4.7.14

נתח השוק של אנדרואיד מול האייפון עולה או יורד?


כל חצי שנה אתרי הטכנולוגיה מוצאים חברת פרסום גדולה או מכון מחקר שמפרסם נתוני נתח שוק ומפרסמים טבלאות של אחוזי שוק. מייד כל הבלוגוספירה כמרקחה. "האם אנדרואיד עולה?" "האם הוא יורד?" "האם האייפון עומד להיעלם?", "האם אנדרואיד שולט בספרד?" וכו' וכו'.
הסקר העדכני שכולם מצטטים בא מהאתר של dazeinfo.com  (לינק ).
בפועל כל הניתוחים האלו רק מוכיחים שני דברים: הראשון זה איזו פלטפורמה אוהב יותר הכתב והשני זה כמה היטים אפשר לאסוף לאתר שלך אם תשלהב את אוהדי הפלטפורמות לויכוח מר על עליונות הפלטפורמה החביבה עליהם לעומת השניה. לא בשונה מאוהדי כדורגל.
בניגוד לספורט כאן אין באמת נתונים נכונים ואין באמת הכרעה.
אתר חובב אפל כמו imore.com בד"כ מציג את הסטטיסטיקות האלו על הרבעון שמסתיים בדצמבר או מרץ כי אלו ה-6 חודשים הראשונים מההשקה של האייפון ושם אפל עושה את הרוב המכריע של המכירות שלה.
אתר כמו דייז או androidcentral.com יציג את הנתונים של הרבעון שמסתיים ביוני או ספטמבר כי אלו הרבעונים שבהם אין אייפון חדש ויש גלקסי אס 5 חדש ואל ג'י ג'י 3 וסוני אקספריה זד 3 שיצאו והנתונים יראו שליטה מוחלטת לעומת קוני האייפון שכבר מחכים לאייפון החדש שיושק באוקטובר.
גם האתרים שמפרסמים את שניהם בד"כ יפרסמו את ה"נכון" כתורה מסיני ואת ה-"מוטעה" עם הסברים מקיפים למה הוא לא מדויק וזה לא הזמן לבדוק.
אז מתי צריך לקרוא ואת מי תשאלו? התשובה פשוטה את אף אחד מהם.
אם אתם ממש חייבים אז תקראו את הפרסום של הדו"ח הכספי השנתי של גוגל/אפל/סמסונג/סוני עם נתוני האמת שהם מחויבים לפרסם לבורסה ותדעו מה מצבם באמת.
השאלה היותר חשובה היא: למה אכפת לכם בכלל איזו חברה מכרה ב-10 מליארד ואיזו ב-30 מליארד?
יש לכם מניות בכמות שתספיק ליותר מאלף ש"ח רווח? כנראה שלא.

קבוצה של מליארדרים נאבקים האחד בשני כדי לעשות עוד ועוד מליארדים. בדרך הם גורמים לנו להוציא את הכסף היקר שלנו על עוד שדרוג מטופש שישפר את הטלפון ב-15% והולכים להתווכח בפורום מי מוציא תוצאה יותר טובה במבחני ביצועים כאילו שיש לזה השפעה אפילו שולית על חוויית השימוש.
תשמרו על הכסף שלכם ואל תיכנעו לפיתוי זה יהיה ניצחון באמת ראוי.

אין תגובות:

פרסום תגובה