12.9.15

סקירה - Meizu M2 Note חלק 2 מסקנות


לאחר כמעט 8 ימים של שימוש במכשיר מאז החלק הראשון של הסקירה ולאור בקשות שקיבלתי בבלוג ובפייסבוק התחלתי לבדוק דברים נוספים במכשיר. אם הגעתם לכתבה הזו בלי לקרוא את החלק הראשון אז תתחילו קודם שם ותחזרו אח"כ בכתבה הזו לא אחזור שוב על כל מה שנאמר שם (סקירה - Meizu M2 Note חלק 1 רשמים ראשוניים ).
דברים שביקשתם ודברים שעלו במהלך השימוש:

חיי סוללה:
בסה"כ חיי הסוללה טובים כמו שחשבתי שיהיו, למכשיר לא הייתה כל בעיה להגיע לסוף יום לאחר שימוש בינוני ומעלה עם עשרות אחוזים זמינים עדיין. הוא ללא ספק מתחמם ומאבד סוללה במשחקים ושימוש גרפי מאסיבי אבל לא נראה לי שלמתענינים בו יש מה לדאוג מהנושא הזה.

ג'י פי אס וניווט:
בשימוש בווייז לא היו לי בעיות של מציאת לוויין או ניווט כמו שהיו לי בעבר עם טלפונים עם שבבים של מדיה טק.
כן שמתי לב שהיו פעמים שהיה פער של 10 מטר בין המיקום שלי למה שהופיע במפה. הייתי צריך לפנות לפני שוייז החליטה שהגיע הזמן לפנות אם לא רציתי לפספס את הפניה.
מרבית הזמן זאת לא בעיה אבל ברחובות עירוניים וצפופים כמו בירושלים ותל אביב זה מחייב ערנות מוגברת.

במהלך השימוש נתקלתי בכמה בעיות שהעיבו על השימוש שלי במכשיר:

WIFI: 
שמתי לב שהאות של הרשת האלחוטית שלי גם בבית וגם בעבודה הרבה יותר חלש מאשר בטלפון של העבודה או בטאבלט.
זה התבטא באיטיות יחסית וגמגום מידי פעם בהורדות של אפליקציות או צפייה בוידאו אונליין.

מגש הסים וכרטיס הזכרון:
במהלך השבוע הזה ניידתי את הקו שלי למפעילה אחרת וזה הצריך אותי כמה וכמה פעמים להחליף סים ולהוציא את המגש ושמתי לב שיותר מפעם אחת הוא זיהה את כרטיס הזכרון שלי שוב ושוב למרות שהוא כבר היה במכשיר. כל פעם הופיעה בוילון ההודעות התראה על זיהוי של כרטיס זכרון והקשה עליה הובילה אותי לתפריט של כרטיס הזכרון בהגדרות ללא שום צורך. בפעם הרביעית שזה קרה זה כבר הרגיש מטרד כי זה לא היה לאחר החלפת סים. כנ"ל אחרי כל אתחול של המכשיר.

שינויים מהסטוק של גוגל:
מכיוון שהרום של מייזו לא ממש רחוק מידי מהסטוק אז בהתחלה לא ייחסתי חשיבות לכל מיני דברים קטנים שחזרו והציקו לי לאחר מכן. בהגדרות קוד נעילת המסך לא ניתן לבחור דפוס נעילה במקום קוד מספרי. דפוס נעילה הרבה יותר נוח בעיני כי אפשר לשרטט משהו די מורכב תוך פחות משתי שניות ואילו הקלדת קוד של 8 ספרות ומעלה לוקחת זמן ומרגיזה.
למרות שהחלפתי את המקלדת למקלדת של גוגל והורדתי את הסימון מה- touch pal לאחר אתחול וכניסה לתפריטים הטלפון החזיר את הסימון של touch pal בחזרה. אולי זה בגלל משהו שלא הגדרתי נכון אבל אין שום tool tip או הסבר למה זה קורה.


צילום לילה:
גם לאחר עריכה ותיקונים ב- Snapseed כמו שרואים בתמונה למעלה התמונות שצולמו משעת השקיעה והלאה או באור חלש היו גרעיניות על סף הלא שמישות. עם הסנסור הגמדי שיש בטלפונים סלולריים זה לא בדיוק חדשות מרעישות אבל שלא תגידו שלא ידעתם.

חיישן הקרבה:
היו לי כמה פעמים שבגלל הסאונד החלש בספיקר קירבתי את המכשיר לאוזן ובחלק מהמקרים החיישן קרבה הדליק את המסך וגרם לי או להעביר את השיחה ל-MUTE או לנתק. זה לא קרה הרבה אבל זה יותר מפעם פעמיים כך שאני מרגיש חובה לציין את זה.


דברים שנהניתי במכשיר במהלך השימוש:

כפתור הבית:
ככל שהשתמשתי בו יותר השימוש בכפתור בודד רק הרגיש יותר נכון ויותר טבעי. תנועה קדימה ואחורה בתפריטים פשוט נוחה ומהירה.

המסך:
 אמנם אמרתי את זה במהלך החלק הראשון אבל אחרי שבוע וחצי שבו הייתי צריך לעבור בינו לבין מכשיר נוסף, המסך שלו פשוט תענוג לשימוש. הוא חד ומגיב מהר וצפייה בתמונות וסרטים עליו זו הנאה צרופה.

תמיכה בפורמטים של וידאו ואודיו.
הבטחתי שאבדוק וקיימתי, עדיין לא מצאתי פורמט אחד שהטלפון הזה לא ניגן מאלו שנפוצים בשוק. הנגן מדיה שלו מכיל את מרבית הקודקים שקיימים ועדיין לא אכזב אותי אפילו פעם אחת.

חום במהלך שיחה:
 בחלק הראשון עם הרשמים הראשוניים הטלפון התחמם מאד במהלך שיחה ואני חששתי אז שאני חוזר לימים הגרועים של הנקסוס 4 והאייפון 4S אבל מחוץ לשמש השרבית של ספטמבר הטלפון התמודד בקלות עם הטמפרטורה הביתית והמשרדית ואני שמח שהחשש הזה התבדה. גם בחוץ בערב ומוקדם בבוקר לא חזרה הבעיה אפילו פעם אחת.

סיכום:

ה- M2 כמו שאמרתי בחלק הראשון הוא טלפון שצריך למדוד אותו גם כמכשיר עצמאי וגם כמכשיר שעולה בחו"ל 160$
בהשוואה לטלפונים מובילים שהיו לי הוא לא אחת מרגיש כמו טלפון שחסר לו קצת יותר ליטוש ושיפורים קטנים כדי באמת להתחרות בגדולים. מצד שני בהשוואה לטלפון של THL שסקרתי המייזו הוא שמיים וארץ טוב יותר.
גם הבעיות שציינתי במאמר הזה לא היה ביניהן אף Show stopper כזה שעכשיו יגרום לי להגיד לאנשים להתרחק ממנו כמו מאש.
אם אתם מתלבטים האם להזמין אותו (תוודאו שהוא מגיע עם הרום שכולל עברית ולא הרום הסיני) אז במחיר שלו הטלפון היחיד שזמין לקנייה בארץ שנותן לו פייט זה ה redmi note 2  שמגיע גם מבית מעולה באותה מידה ועם מפרט דומה מאד אבל קצת משודרג. אם אתם רוצים מכשיר זול ואיכותי המייזו הוא טלפון די מוצלח. אם יש לכם גלקסי 4 שהתיישן ואתם חושבים שבגלל שהמסך מעולה ולמעבד יש 8 ליבות אז הוא יהיה שדרוג רציני ממה שיש לכם עכשיו. אז כאן הייתי עוצר ואומר לכם לחפש משהו אחר, לא תקבלו כאן את השדרוג שחיפשתם זה לא הדרויד שאתם מחפשים...

תגובה 1: